Ubytování lyžování Jizerské hory

Ubytování lyžování Jizerské hory, Jablonec nad Nisou. Přístupnost pro lyžařské areály a běžecké stopy Jizerskohorské magistrály, Jizerská 50. Domácí kuchyně, wellness, dovolená s odpočinkem.

Aktuální informace kam za sněhem v Jizerkách na běžky a sjezdovky přímo od lyžařů

  • Lyžařská škola
  • Půjčovna lyžařských kompletů
  1. Jizerská 50 a Intersport Jizerská 25 Penzion Ayky je od místa konání 12 Km, s MHD 30 min.
  2. Dobrá Voda - vlek tatrapoma 300m s malou hospůdkou vhodný pro začátečníky, od penzionu Ayky vzdálen 5 min. autem. V roce 2012 zde vyrostla moderní 4*crosová trať, mezi závodníky světového poháru ve fourcrosu v roce 2013 hodnocená jako nejlepší na světě. Tato trať je hojně využívána skicrosaři i snowboardisty v zimě.
  3. Javorník - nově vybudovaný areál Obří sud pro děti jako stvořený, skikrosaři se tady asi zblázněj -  pouhých 7 km od penzionu v Jablonci
  4. Ski areál Tanvaldský Špičák Od penzionu Ayky vzdálen 15 km.
  5. Ski areál Severák Od penzionu Ayky vzdálen 10 km.
  6. SKIAREÁL Ještěd Od penzionu Ayky vzdálen 12 km

Jizerské hory jsou nejsevernějším pohořím České republiky a rozkládají se mezi Lužickými horami a Krkonošemi. Nejvyšší vrchol Jizerských hor na území České republiky je Smrk (1124 m n.m.), řada dalších vrcholů přesahuje 1000 m n.m. (Jizera - 1122 m, Bukovec 1005 m). Část pohoří Jizerských hor a také jejich nejvyšší vrchol Wysoka Kopa se nachází na území Polska. K Jizerským horám přiléhá na jihozápadě Ještědský hřeben.

V Jizerských horách se nachází i jedna z nejstarších chráněných krajinných oblastí v České republice (CHKO Jizerské hory). Na svazích Jizerských hor pramení řeky Desná, Kamenice, Lomnice, Jizera a Nisa.

Jizerské hory mají příznivé podmínky pro pěší turistiku, cykloturistiku i pro zimní sporty. Jizerská magistrála patří k nejznámějším trasám pro běh na lyžích v České republice, délka Jizerské magistrály je přibližně 115 km. Pro sjezdové lyžování je možné využít lyžařská střediska Javorník, Tanvaldský Špičák, Bedřichov, Severák, Ještěd, Kořenov, Černá Říčka, Desná – Parlament, Příchovice, Josefův Důl nebo Zásada.

Pension AykyHana a Tomáš ZemanoviOblouková 8466 01 Jablonec nad Nisoutel.: +420 483 722 157mobil: +420 602 136 353e-mail: info@ayky.cz